הדרכה זה טוב!

אז מהי בעצם הדרכת חתנים?

בזמן האחרון הדבר מאוד נפוץ ומקובל, בעבר לא היה מפורסם החשיבות והצורך הגדול להדרכה לחתונה פשוט באו והתחתנו.

אז מה השתנה עכשיו?

בעבר נסתרות דרכי הנישואין היו עוברים מהורה לילד באופן בריא ותקין, ואילו כיום החינוך נמצא יותר במערכות החינוך מאשר בבית.

ובנוסף מציאות החיים המודרנית הביאה אותנו למצב שנישואין של הדור הנוכחי מאותגרים עקב טכנולוגיה מתקדמת וצורת חיים שונה ושינויים אלו מצריכים כלים וידע שלא היו נדרשים בעבר,  פעם האתגרים היו פשוטים יותר, אמנם קשים אך לא מסובכים, היום האתגרים סבוכים יותר.

יצירת המרקם והאמון בין בעל לאישה שהיה מאוד ברור מאליו בעבר, היום אינו טריוויאלי וכבר צריך הכוונה ודעת נבונה להיות בעל טוב להכיר את תכונות האישה, לבנות מרקם יחסים, אמון, ולקשור רגשות.

אהבה נשמעת מאוד פשוטה, אך מימד הזמן מגלה לנו כמה היא סבוכה עם עליות ומורדות, האם יש בה תורה שלימה? ברחוב יגידו לא. בהדרכה לומדים לדעת שיש בה אינטלגנציה מאוד מחוכמת שיכולה לתגמל את שני בני הזוג בכוחות רבים אם ישכילו להתנהל בה נכון, הפתגם העממי אומר יש בנו אהבה והיא תנצח, זה אכן מגלם את התודעה שאהבה היא אנרגיה ללא גבולות אך היא צריכה מיומנות כיצד לשמר אותה להגביר אותה לתת לה מנוחה יזומה וכו'

כל תורת טהרת המשפחה אינה עניין של מקבץ המלצות, זה דברים יסודיים שדרכם מביאים משפחה טהורה ללא פגמים ותקלות שמצריכים את הזוג לחפש מזור לחולאים  ונגעים כל חייהם, זוג שיודע טוב טהרת המשפחה אינו עסוק בכיבוי שריפות כל החיים, הוא ניגש ישר לבניית החיים.

רק הדרכה תגלה לך לחיות את הנישואין בלי ניסויים, כי ניסויים בנישואין זה צלקות רגשיות בין הזוג שנזכרות כל הזמן.

המדריך המנוסה הרב גבריאל מור-יוסף מחכה בשמחה לכל פניה של חתן כאילו זה החתן הראשון שלו, צור קשר, מתי שנח לך ואיך שנח לך, ונתכנן יחד את צורת ההדרכה הכי נוחה עבורך. המקום נח וידידותי, ההודעות נקראות ומטופלות כמעט מידית באכפתיות רבה.

בברכה גבריאל מור-יוסף