חופה, שלבי החופה.

שיעור הכנה למעמד החופה

מעמד החופה מורכב משלבים הלכתיים המייצרים נישואין בין בעל לאישה.

ונבאר:

המשמעות: נישואין! האישה נשואה לאיש ( נותנת לבעלה את עצמה, והיא אסורה לשאר העולם) והאיש חייב בכל האחריות לגבה (מזונות, מגורים, עונה, כתובה, ירושה)

מסדר קידושין. ההלכה מחייבת שמסדר הקידושין יהיה בקי בהלכות קידושין, בני הזוג מתכבדים ברב המסדר קידושין שמגיע ודואג לבצע אךת מעשה הקידושין כדת וכדין, חשיבות המסדר קידושין להתייחס לפרטים היא רבה מאוד כי בהעדר פרט כזה או אחר ייתכן שהקידושין אינם נחשבים מבחינה הלכתית והזוג אינו נשוי לכן יש לברר על מסדר קידושין המבין היטב בדיני סידור קידושין כדלהלן:

כתובה. כתובה היא שטר התחייבות שהחתן מתחייב בו בכל ההגדרות במחייבות בעל לאשתו במסגרת נישואין, שטר זה מעבר להיותו מקושט ויפה גם צריך להיות כתוב כדינו על מנת שיהיה תקין ומחייב, פרטי השטר הם רבים, הרב המסדר קידושין אחראי על תקינות הכתובה וכתיבתה, צריך להביא שטר כתובה עם עותק למסדר הקידושין טרם החופה, והמסדר קידושין ממלאם כראוי, כגון שמות החתן והכלה, סכום הכתובה וכו', [יש לדעת שסכום הכתובה שמדברים ורושמים הוא בנוסף לסכום הבסיסי המופיע בכתובה המחוייב מדין תורה- יש נוהגים לרשום בכתובה סכום הכפול מהסכום שאבי הכלה מעמיד לרשות הזוג בנישואין.]

עדים.

טבעת.

ברכות.

יין.

טלית.

כיסוי הכלה בהינומא (טול)

תפילת הכלה בכיסא כלה.

מעמד החופה כורך בתוכו הרבה מונחים ומושגים הלכתיים, כמו"כ הרבה מנהגים טובים ומרגשים, .

פנה אלינו עוד היום להיות מוכן כראוי לחתונה. ניתן לקבל הדרכה כתובה במייל או בשיעור אישי.

המעוניין בהדרכת סיכום לחתן הנמסרת ע"י הרב אונליין, יש לפנות 

למייל  ravchatanim@gmail.com

או לווטסאפ 0504133062

ולציין את מטרת הפניה