טבילה ב"קורונה"

נשים רבות מתחבטות באשר לטבילה בימים אלו, מניעת ההדבקה מתבצעת באמצעות בידוד טיפתי.

האם הטבילה במקווה שנשים רבות טובלות בו, מספיק בטוח לטבילה ללא הידבקות?

אישה שנמצאת בסיכון גבוה בסכנת ההידבקות היאך יכולה לטבול במקווה בתקופה זו שההידבקות עבורה יכולה להיות עניין של סכנת חיים?

עקרונית נציין שהמקוואות עושים מצידם ככל יכולתם למנוע הדבקה, וזאת ע"י הרתחת המים בבור הטבילה כהוגן והמצאת כלור בכמות מתאימה להשמדת כל החיידקים הנמצאים בבור הטבילה. לעומת זאת חדר ההכנה למקווה עובר ניגוב וניקוי אחרי כל טובלת אך יכולת הוודאות של הניקוי מעט פחותה לעומת בור הטבילה עצמו שהוא מלא במים עם חומר חיטוי.

לכן אנו ממליצים על סדר פעולות לטבילה במקווה באופן הבטוח יותר המתאים לכל אישה:

שלב ראשון: על מנת להבטיח טבילה ללא סכנת הידבקות רצוי שהטובלת תבצע את כל ההכנות לטבילה כבר בבית, [ישיבה באמבטיה, גילוח, חפיפה, ציפורניים, ניקוי שיניים, סירוק שיער, וכו',] באופן כזה היא מקטינה משמעותית את השהות במקווה, ובנוסף היא מקטינה את החשיפה שלה למשטחים של חדר ההכנה לטבילה שקשה להגיע בו לרמת חיטוי גבוהה בגלל היותו לח מאוד. ובכך היא ניגשת ישר לטבילה.

שלב שני: האישה מגיעה למקווה לאחר הכנה שעשתה בבית, היא מורידה נעליים סמוך לבור הטבילה ונכנסת ישר לבור, הבור מצד עצמו בטוח לגמרי יותר משאר המשטחים מאחר שהמים שבו נמהלים בחומר חיטוי באופן המיטבי וזה ממש פעולה שבשליטה.

שלב שלישי: האישה יוצאת מתנגבת חוזרת הביתה [אינה מתקלחת שוב במקווה] ואם תרצה יכולה בבית להעביר על עצמה שוב מקלחת מים רגילים בשביל להחליף את ריח המי מקווה עם הכלור אך מצד עצמם מי המקווה נקיים ובטוחים.

לאישה בסיכון גבוה:  צריך לדעת שגם המסלול שהכרנו לעיל יכול להתאים לאישה זו, אך אם רוצים לצאת מידי כל חשש מבחינת הידבקות ניתן לטבול בים במסלול כדלהלן:

שלב ראשון: האישה יכולה לטבול בים בשעות היום ולא בלילה מאחר שיש קושי טכני בלילה, [חשש מעידה, המונעת כיסוי מלא של מים, וכמו"כ אי יכולת לוודאות ע"י חברתה את כיסוי כלל השערות.] לפיכך הזמן הנכון הוא לטבול ביום שהוא לאחר הלילה, כלומר במקום לטבול בלילה שהוא מוצאי יום השביעי, הטובלת תמתין ליום המחרת ואז תטבול בנוכחות חברה\בלנית\בעלה, [באופן צנוע].

שלב שני: כל ההכנות לטבילה נעשות בבית, [ישיבה באמבטיה, גילוח, חפיפה, ציפורניים, ניקוי שיניים, סירוק שיער, וכו',] אל הים היא מגיעה לאחר כל ההכנות לטבילה מיידית.

שלב שלישי: לרדת לים עם חלוק רחב ללא לבנים, ובמקום שהמים מגיעים עד לטבורה יכולה להתכופף ולהוריד החלוק ולטבול, בלית ברירה יכולה לטבול עם החלוק אם הוא היחיד על גופה ואין לה לבנים והוא רחב מאוד, ומקפידה להיות מכוסה כולה במים.

לאחר שכל גופה מכוסה במים אפי' לרגע אחד היא טהורה מידית.