הוצאת רע לבטלה

הוצאת זרע:

אדם שחווה יציאת זרע מגופו פעמים רבות, בהדרגה יכול להתמכר לכך והדרך להיגמל מכך היא בהדרגה להפסיק מכך או לדחות זאת בהדרגה.

בחור הגיע לר' שטיינמן ומצוקתו שאינו מסוגל להתמודד עם עצירת התאווה של הוצאת זרע לבטלה מה עליו לעשות? השיב לו כל פעם שהיצר גובר עליך תדחה אותו בחמש דקות בלבד, לאחר חודש שנהג כך השיב שאינו רואה הפסקה אחרי חודשיים התחיל לראות שהוא מצליח בהדרגה למנוע עצמו ממעשה זה של הוצאת זרע.

מדוע זה נקרא זרע לבטלה? הזרע שניתן בכל אדם הוא לצורך פריה ורביה והשימוש שלו הוא רק במסגרת נישואין אחרי חתונה, אם אדם שופך סתם זרע אינו עושה שום תועלת עם הזרע, פשוט מאבד אותו לחינם, והתורה מאוד לא אוהבת שאדם משחית דברים כמו שאדם משחית את רכושו או דברים שה' נותן לו כך הוא משחית כח ההולדה שה' נתן לו ובמקום להביא ילדים הוא זורק זאת לאשפה וחבל מאוד.

לפעמים הזרע יוצא בלי שאנו בכלל מתכננים או רוצים הוא יוצא בזמן שינה כתוצאה מאכילה מרובה שהגוף שבע והוא פולט זרע או מכל מיני סיבות, צריך לדעת שכל עוד אנחנו לא גרמנו בידינו במחשבה ובמעשה מכוון להוצאת הזרע אין זה נחשב עבירה ואין עלינו אשמה כלל, אנו צריכים להיזהר מלגרום לכך, אך אם זה יצא כבר מעצמו בלי שסייענו לכך אין עלינו אשמה כלל.

הסיבות שמושכות אדם להוציא זרע הם: רעב גדול, שבע גדול, צימאון רב, עייפות, עצבות, פחדים וחששות כלשהם.

כנגד זה אנו צריכים להיות בשמחה, הרבה עם חברים, לא להיות עייף ורעב וצמא,

ככל שאדם מצליח לדחות את הפעמים שהוא מוציא זרע לגילאים מאוחרים הוא כבר מרוויח שהוא יותר צדיק וקדוש מאוחר שגיל הצעירות כקרוב לבר מצווה הוצאת הזרע יכולה לגרום לאדם להתמכר וחבל מאוד כי אחרי זה לוקח זמן רב להימנע.

זרע הוא רק ההפרשה הסמיכה שיוצאת מאותו מקום שבגבר, באופן אינטנסיבי אך יציאה של טיפה מועטה אינה הזרע אלא חומר מקדים וראוי להימנע גם ממנו.

הרבה בחורים אינם יודעים אך חיכוך של בגד עם האיבר גורם להתקשותו והצאת זרע גם בלי שרוצים, ולכן כדאי מאוד ללבוש מכנסיים ולבנים רחבים באזור המותן על מנת לא לגרום לחיכוך המביא לגירוי.

הרב וולבה מבאר בספר עלי שור שאדם שרואה אישה מתרבים בו תאי הזרע של התאווה לצאת החוצה לבטלה, ואם הוא מוציא אז מתרבה בו התאים יותר והוא שוב מחפש לראות נשים עוד ועוד וכך להוציא עוד רע וכו', ואז הוא במעגל מסחרר שלא מפסיק והוא נעול, מה עליו לעשות? בזמן שרואה אישה לא לחשוב עליה אלא להסיח דעת ואז ממילא יורד התאווה והכל נעצר.

הוצאת זרע זה כמו קציצת שיער ככל שאדם קוצץ יותר גודל יותר כך הזרע ככל שאדם מוציא יותר הוא מייצר יותר זרע והוא רוצה להוציא אותו יותר. מה עושים, בולמים ואז ככל שבולמים אז יש פחות ייצור זרע.

היצר הוא כמו בעל חיים שנמצא בלב האדם ככל שנהנים מן היצר הבעל חי שבנו אוכל עוד אוכל ועוד אוכל וגודל ומנסה לכבוש אותנו, וככל שאנחנו מרעיבים את התאווה אנו מחלישים אותה עד שהיא לא מסוגלת להפריע לנו בחיי היום יום.

החיים הם כמו מסלולים מוכנים של רכבת, נולדנו מראש לתוך עולם מובנה, כשאדם נדרש להתמודד עם היצר אין הכונה תמציא את עצמך מחדש ותלך בדרך לא טבעית אלא תלך בדרך של מסלול אחר המתאים לך אורגנית, בשני המסלולים אתה יכול ללכת, אם תלך במסלול היצר אתה תהיה חומרי וכבול ברשתו ותאבד עולם, ואילו אם תלך במסלול השני אתה תהנה מהחיים ותרויח עולם, משכך, עלינו לחשוב שמה שמוטל עליו הוא כפיה עצמית לבצע מעבר מסלולים למסלול השכן ואז נמשיך בו עד שהיצר ינסה שוב להוציאנו למסלול שלו, כמו שבעולם אדם יכול להיות להיות במסלול עני ומסכן או במסלול עשיר ומוצלח הכל תלוי במסלול שהוא בוחר ושני המסלולים קימים כל הזמן לצידנו כך בבחירה במסלול מסוים ההתאמצות מעבירה אותנו למסלול הטוב.